PROF. DR. SELÇUK ÖZTEK'İN ON BEŞİNCİ MİGBİR TOPLANTISINA İLİŞKİN NOTU

Medeni Usul ve İcra-İflas Hukukçuları Birliği’nin

Değerli Üyeleri;

Bildiğiniz gibi, Birliğimizin 15. toplantısı 5-8 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenmiş ve istinaf hukuku ve uygulaması yönünden gayet önemli tespit,  eleştiri ve önerilerin ortaya konulmasına vesile teşkil etmiştir. Bu yönüyle toplantının bilimsel yönden başarılı olduğunu söylemek abartılı olmayacaktır.

Bu tür toplantıları düzenlemek gerçekten güç ve yorucu olmaktadır. Neyse ki, organizasyonun gerçekleştirilmesindeki sıkıntılarımızı bu yıl Adalet Bakanlığının büyük desteği sayesinde aşmış bulunuyoruz. İlgi ve katkıları için, başta sayın Bakanımız Abdülhamit Gül ve sayın Müsteşarımız Kenan İpek olmak üzere Kanunlar Genel Müdürü sayın Hakim Ekrem Çetintürk’e ve Genel Müdür Yardımcısı sayın Hakim Niyazi Acar ile bütün diğer görevlilere sonsuz teşekkürlerimizi bir kere daha burada arz etmeyi bir görev telakki ediyorum.

Fakat, gerçeği söylemek gerekirse, böylesine kapsamlı bir organizasyonun hatasız şekilde gerçekleştirilebilmesini hiç kuşkusuz sayın Prof. Dr. Ali Cem Budak ve sayın Doç. Dr. Müjgan Tunç Yücel’e borçluyuz. Onun için, Birliğimiz adına her ikisine de özverili, titiz ve etkili çalışmaları ve yoğun emekleri nedeniyle şükranlarımı ifade etmek istiyorum.

2018 yılında istisnasız hepinizi toplantıya bekliyor ve katılımcı sayısının 250’yi aşmasını diliyorum. Tekrar hatırlatmak gerekirse, hukuk alanında böylesine istikrarlı ve geniş katılımlı bilimsel toplantıları sadece Medeni Usul ve İcra-İflas Hukuku Anabilim Dalı yapabilmektedir. Bu başarı, Birlik mensuplarının başarısıdır. Yakın ilginiz nedeniyle hepinize teşekkür ediyor, aynı ilginin 2018 yılında da devam etmesini canıgönülden diliyorum.

Çalışmalarınızda başarılar temenni eder, en derin ve samimi selam ve sevgilerimi  sunarım.10/10/2017.

Prof.Dr.Selçuk ÖZTEK

Organizasyon Komitesi Kıdemli Üyesi

Ana Sayfa Tüm Haberler

Duyurular